Parite Fiyatları Sitesi Hizmetinizde!

Döviz kuru rejimlerinin küresel anlamda yaşadığı değişim sonrası, uluslararası ticari faaliyetlerin yapısı önemli ölçüde farklılaşmış, döviz kurları fiyatlarının anlık olarak değiştiği bir sistem üzerinden gerçekleştirilemeye başlanmıştır. Günümüzde çoğu ülke döviz fiyatlarının belirli bir band aralığı içerisinde dalgalı bir hareket sergilediği ve anlık olarak belirlendiği dalgalı kur rejimlerini veya türevlerini kullanmaktadır.

Döviz kurlarında yaşanan bu değişim sonrasında, parite kavramı ve parite fiyatlarında yaşanan değişimler aracılığı ile gerçekleştirilen işlemler yatırımcı bazlı önemini artırmıştır. Parite iki farklı para biriminin birbirine karşı değerini ifade etmek için kullanılan bir orandır. Dolayısı ile para birimleri yaşanan bu değişimden sonra iktisadi bir mal olarak nitelendirilmekte ve fiyatlandırılmaktadır. İktisadi her malda olduğu gibi günümüzde para birimlerinin ticaretinden ve dolayısı ile fiyatlarından bahsetmek mümkündür. Yatırımcılar parite fiyatları değişimleri aracılığı ile kazanç elde edebilmekte, finans piyasalarında gerçekleştirecekleri yatırımları aracılığı ile sermayelerini verimli bir şekilde değerlendirebilmektedir.

Döviz işlemleri, finans piyasaları dışında da reel olarak gerçekleştirilebilmesine karşın, özellikle geçirdiğimiz son 5 yıllık dönemde ilgili yatırımlardan elde edilene karın oldukça düşük olduğu, hatta enflasyon oranlarının da dahil edilerek hesaplandığı reel getirilerinin sadece paranın değerinin uzun dönemde korunmasını sağladığı gözlemlenmektedir.

Bu nedenle çoğu uzman tarafından da önerildiği gibi, günümüzde döviz aracılığı ile gerçekleştirilecek işlemlerde finans piyasalarının kullanılması, yatırımcıların bu alanlarda sermayesini değerlendirmesi, finansal güçlerini artırması için en etkin yol olarak değerlendirilmektedir.

Tüm bu bilgiler ışığında sitemizde yatırımcıların finans piyasalarında gerçekleştirecekleri yatırımlarında ihtiyaç duyacakları tüm verileri sunmayı ve gerçekleştirilen döviz işlemleri için bir rehber görevi üstlenmeyi amaçlıyoruz. Sitemiz içerisinde yer alan canlı fiyat grafikleri aracılığı ile, parite fiyatları ile ilgili anlık değerleri öğrenebilir, parite fiyatlarının değişimlerine ilişkin yorum yapabilme kabiliyetinizi artıracağınız işlem önerilerimiz aracılığı ile finans piyasalarında etkin bir şekilde yer alma imkanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir